Malarz Życia

Zmysł obserwacji wydaję się, że nie jest u mnie najmocniejszą stroną. A jednak po dłuższym zastanowieniu myślę, że wiem co jest powodem takiego mojego myślenia. Doszedłem do wniosków, że wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji jest stare polskie przysłowie: „Nie Łap kilku srok za Ogon”. W moim życiu ostatnio wiele się dzieję, próbuje nadążyć za jego tempem. Wygląda na to, że zapomniałem o bardzo ważnej czynności, czyli cieszeniem się z każdego momentu. Wszystko dzieję się tak szybko. Wiele planów, które chcę wykonać w tym samym czasie powoduje u mnie pośpiech, tym samym jestem jak pociąg pośpieszny, który nie zatrzymuje się na małych stacjach, a przecież wydaje mi się, że o to chodzi w życiu. Zatrzymywanie się na małych stacjach to jak cieszenie się każdą drobną chwilą i upajanie się jej pięknem a razem takie drobne elementy tworzą całość.

Każdy Malarz tworząc swoje dzieło jest skupiony na każdej kropce i kresce obrazu bo one oto tworzą całość czyli dzieło sztuki. Bez tych drobnych plamek na płótnie nie powstałaby „Dama z Łasiczka” czy inne wielkie dzieło. W tym właśnie się zagubiłem rysując kreski i kropki zbyt pospiesznie i niedbale co skutkuje, że cały obraz mego życia wydaje mi się wciąż niespójny i ciągle jest z nim coś nie tak. W tym momencie obiecuje sobie, że będę malował swoje życie wolniej, by ta każda niedbała kreska wymalowana przeze mnie była odpowiednio dopieszczona i wykonana całym sercem i pełnią radości. Sprawi ona, że będę czuł się szczęśliwszy i zamiast pochmurnego nieba na obrazie będzie pełno słońca i radości.

Szczęście buduje się od małych rzeczy a Siła Spokoju jest tym co to wszystko skleja i spaja. Nawet gdy pozornie czujemy, że nam coś nie idzie to nie jest przypadek. To ma być lekcja mówiącą ZWOLNIJ I ZASTANOW SIĘ co powoduje twoje poddenerwowanie i gorsze samopoczucie. Każdy pozornie gorszy czas jest darem i szansą by zrewidować co należy zmienić w swoim życiu. Obserwując naturę możemy stwierdzić ze nawet po największej burzy powietrze jest jakieś czystsze i bardziej świeże.


Pisze to pod inspiracja gorszej chwili, której doświadczyłem a zarazem otwieram Moje Serce czytelniku żebyś Ty z mego doświadczenia skorzystał. Bądźcie Malarzami swego życia i wkładajcie całe serce w każdą kropkę kreskę, która tworzycie. Niech siła spokoju i ufności da wam moc i wytrwałość bo wszystko co się dzieję dookoła ma swoją przyczynę i jest lekcją, którą należy odrobić i tylko od nas zależy czy z niej skorzystamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: