Każdy kiedyś umrze, za to nie każdy wie jak żyć!

Wytrwałość w działaniu i wiara w osiągnięcie celu to jedne z głównych fundamentów osiągania zamierzeń. Piszę to zainspirowany jednym z moich ulubionych filmów „Braveheart„. To jeden z tych filmow, który ogląda się wiele razy i za każdym razem odkrywa w nim zawsze coś nowego.

William Wallace ukazany w ekranizacji był żywym i idealnym przykładem wiary i wytrwałości w swoje przekonania. Doskonale pokazywał, że wartosci według, których żyjemy powinny byc wyznawane mimo wszelkich przeciwności. Warto się w tym momencie zastanowić jakie są tak naprawde nasze życiowe wartości i czy zawsze się nimi kierujemy.

To doskonały obraz jak jeden czlowiek może zainspirować i zmienic życie innych po prostu wierząc i realizując to w co wierzy. Każdy z nas może być takim Williamem Wallacem naszych czasów. Borykal się on z wieloma przeciwnosciami losu, tak jak i my doświadczamy różnych trudności życiowych.

Zdradzano go wielokrotnie, a szlachcice, którzy to czynili pragnęli tylko majątku, pieniędzy i włości. Sprzeniewierzyli się oni przeciw swojemu ludowi i sobie samym tylko w imię materialnych pobudek. Ta opowieść nie jest tylko kolejnym oscarowym hitem, ale filmem niosącym bardzo głębokie wartości, które możemy przenieść do dzisiejszych czasów.

Na co dzień spotykamy taką „szlachte”, która nas zdradza i działa tylko we własnym interesie. Przedstawiają ich ludzie, którzy chcą nas wykorzystać udajac miłych, nasi nieszczerzy partnerzy, pracodawcy, pseudoprzyjaciele czy nawet członkowie rodziny. Tylko od nas zależy czy chcemy wytrwale żyć zgodnie z naszymi wartościami i słuchać głosu serca. Bądźmy jak bohaterski William Wallace w naszym życiu.

Powiedział on w obliczu bliskiej śmierci do przyszlej królowej:

Każdy kiedyś umrze , za to nie każdy wie jak żyć!

Te słowa głęboko do mnie trafiają i ewidentnie mi mówią jak bardzo wielu z nas marnotrawi otrzymany dar zwanym „Życiem”. Zbyt często poddajemy się przeciwnościom losu i za mało wierzymy w siebie samych. William podążał za swym sercem i był szczęśliwy do końca swego żywota. Bądźmy wierni swemu sercu i dajmy mu szansę przemówić. Gdy posłuchamy wewnętrznego głosu wtedy on nam podpowie rozwiązanie z każdej sytuacji. Dając szanse by ten głos w nas sie odezwał, dajemy szanse sobie samym być bardziej szczęśliwi i rozumieć wiecej co się dzieje dookola nas.

Wiele jest takich filmów, które sa ponadczasowe i niosą wiele pozytywnych wartości. Wydaje mi się, że każdy nas ma chociaż jeden taki film ,który go inspiruje do działania . Warto czerpac z takich filmow dla siebie jak najwięcej a jedno jest wtedy pewne, że napewno lepiej będziemy rozumieć siebie i świat nas otaczający.

PS. Niech wytrwałość i wiara we własne siły bedzie z wami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: